מזונות

מאת: סופי ספקטור

מאת: סופי ספקטור

כאשר מדובר בגירושין, מדובר במצב לא נעים בו שני בני זוג החליטו לפרק את הבית שהם בנו ואת הנישואין. גירושין הם דבר מצער מאוד, וכמובן שרוב האנשים מנסים להמנע ממצב זה כמה שאפשר. גירושין הם דבר כאוב לכל בני המשפחה, להורים אשר החליטו כעת להפרד מבני זוגם שאיתם חיו יחדיו בחיי נישואין. כמובן שהכאב הוא גם אצל הילדים אשר הבית היציב שלהם התערער וכעת הם נאלצים לחיות בצורה שונה ממה שהורגלו, צורה שאינה תמיד האידיאלית מבחינתם. גירושין הם דבר כאוב ולא נעים לאף אחד מבני המשפחה.

גירושין ומזונות

כאשר זוג מתגרש, האב מחוייב לרוב לשלם מזונות לילדים אשר נמצאים מעתה אצל האם. דבר זה מבטיח שהאם תוכל לספק להם את הצרכים הבסיסיים שלהם מבלי לדאוג לפרנסתם. האב הוא זה שמשלם את הסכום שנקבע על ידי בית המשפט, והוא מחוייב להעביר את התשלום באופן מסודר וקבוע עד שהילדים הינם עצמאיים. אך כאשר מדובר במשמורת משותפת עולות שאלות שונות ובהן מה צריך להיות המצב מבחינת מזונות שהאב מחוייב לשלם, הרי חצי מהזמן הילדים נמצאים אצל האב וחצי מהזמן אצל האם.

(מזונות– לא מובן מאליו) גם במשמורת משותפת- מדוע?

בתי המשפט העוסקים בענייני משפחה הם המחליטים בסופו של דבר מה קורה עם דמי המזונות שהאב מחוייב לשלם. בית המשפט בסופו של דבר מכריע בכל נושא לגופו, זאת כיוון שכל מקרה של גירושין הוא מקרה בפני עצמו שיש צורך לבחון אותו היטב. אין פתרון אחד שמתאים לכולם, ואין מצב שדומה לשני. לכן, בית המשפט שוקל כל בקשה הקשורה למזונות לגופה, על מנת להגיע לפתרון ההוגן והנכון ביותר לכל אחד מבני המשפחה.

לסיכום, מצב של גירושין הוא לא פשוט אף פעם מבחינה נפשית, וכאשר יש ילדים בתמונה, המצב מורכב עוד יותר. גירושין זה מצב שבתי המשפט בוחנים היטב לפני שמכריעים את גזר הדין בעניין, וזאת כיוון שכל מקרה שונה מהשני, ויש צורך לשקול את הדברים באופן אישי.

קראו על הסכם ממון.

היה מעניין? שתפו ברשתות החברתיות:

Scroll to Top
גלילה למעלה
דילוג לתוכן